M-X Producent akcesoriów dla gołębi

Aktualności


Podsumowanie sezonu lotowego 2019r. PZHGP Oddział Rzgów


Dodano 8 grudnia 2019 o godz. 16:02

Dnia 7 grudnia 2019r. odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu lotowego 2019r. PZHGP Oddziału  Rzgów.  Podczas spotkania wręczono Mistrzom i Przodownikom puchary oraz dyplomy za osiągnięte wyniki w rywalizacji gołębi pocztowych.

Oto najlepsi z najlepszych:

  • NAJLEPSZY   SAMIEC  DOROSŁY

1. lotnik – Szóstka Wojciech

2. lotnik – Namielski Józef, Łukasz

3. lotnik – Święcicki Paweł

  • NAJLEPSZA  SAMICA  DOROSŁA

1. lotniczka – Namielski Józef, Łukasz

2. lotniczka – Namielski Józef, Łukasz

3. lotniczka – Namielski Józef, Łukasz

  • NAJLEPSZA  SAMICZKA  ROCZNA

1. lotniczka – Domagała Wojciech

2. lotniczka – Stępień Piotr - Martyna

3. lotniczka – Domagała Wojciech

  • NAJLEPSZA  SAMIEC  ROCZNY

1. lotnik  – Namielski Józef, Łukasz

2. lotnik  – Szóstka Wojciech

3. lotnik  – Rzepecki Robert

  • Mistrzostwo gołębi dorosłych Oddziału Rzgów kat. TYPOWANE „5 z 10”  z 50-tki 2019r.

   Mistrz             NAMIELSKI  JÓZEF,ŁUKASZ               

   I w/ce Mistrz     KISIEL DONATA I JACEK    

   II w/ce Mistrz   DOMAGAŁA WOJCIECH            

   I przodownik     SZÓSTKA WOJCIECH          

   II przodownik     FRANDZEL DARIUSZ         

   III przodownik   RYBIŃSKI ANDRZEJ       

   IV przodownik     SAMIEC JACEK     

   V przodownik      ŚWIĘCICKI PAWEŁ      

   VI przodownik     BĄBOL IRENEUSZ         

   VII przodownik        SAPAŁA ANDRZEJ            

 

  • Mistrzostwo gołębi dorosłych Oddziału Rzgów kat. „OPEN” 2019 r.

   Mistrz                ŚWIĘCICKI PAWEŁ                  

   I w/ce Mistrz         NAMIELSKI JÓZEF,ŁUKASZ 

   II w/ce Mistrz        SZÓSTKA WOJCIECH     

   I przodownik          KISIEL DONATA I JACEK  

   II przodownik         TUREK WŁODZIMIERZ     

   III przodownik        DOMAGAŁA WOJCIECH

   IV przodownik         FRANDZEL DARIUSZ     

   V przodownik          BAUMAN ZDZISŁAW     

   VI przodownik        STĘPIEŃ PIOTR-MARTYN

   VII przodownik        RZEŹNIK MIECZYSŁAW   

 

  • Najlepsze gołębie dorosłe kat. „A” Oddziału Rzgów 2019r.

1.Garry Rees                   

2. Szóstka Wojciech       

3. Popek Radosław          

  • Najlepsze gołębie dorosłe kat. „B” Oddziału Rzgów 2019r.

1.Domagała Wojciech        

2.Namielski Józef i Łukasz            

3. Namielski Józef i Łukasz   

  • Najlepszy gołąb dorosły kat. „C” Oddziału Rzgów 2019r.

1. Namielski Józef i Łukasz   

2. Brajtkrojc Krzysztof           

3. Stępień Piotr i Martyna     

  • Najlepsze gołębie dorosłe kat. „Maraton” Oddziału Rzgów 2019r.                                                                                           

1.  Stępień Piotr i Martyna  

2.    Szóstka Wojciech            

3.  Namielski Józef i Łukasz  

 

  • Najlepsze Lotniki Oddziału Rzgów gołębi młodych 2019 r.

      I lotnik młody   ŚWIĘCICKI PAWEŁ         

      II lotnik młody  ŚWIĘCICKI PAWEŁ         

      III lotnik młody ŚWIĘCICKI PAWEŁ         

      IV lotnik młody  ŚWIĘCICKI PAWEŁ        

      V lotnik młody    ŚWIĘCICKI PAWEŁ      

      VI lotnik młody   JARDZIOCH TOMASZ      

      VII lotnik młody  ŚWIĘCICKI PAWEŁ       

      VIII lotnik młody ŚWIĘCICKI PAWEŁ     

      IX lotnik młody   ŚWIĘCICKI PAWEŁ   

      X lotnik młody    ŚWIĘCICKI PAWEŁ     

 

  • Mistrzostwo Oddziału Rzgów gołębi młodych kat. „OPEN” 2019r.

          Mistrz          ŚWIĘCICKI PAWEŁ        

          I w/ce Mistrz   JARDZIOCH TOMASZ       

          II w/ce Mistrz  KONIECZNY WACŁAW         

          I przodownik    JAGODZIŃSKI ROMAN       

          II przodownik   PATURAJ CZESŁAW        

          III przodownik  JABŁOŃSKI WIESŁAW     

          IV przodownik   ZIĘBA STANIS.I DARIUSZ

          V przodownik    POŚNIAK JAN I ZBIGNIEW  

          VI przodownik   SZPOTAN ZBIGNIEW      

          VII przodownik  REES GARRY           

 

  • Mistrzostwo Oddziału Rzgów gołębi młodych kat. TYPOWANE „8 z 15” w  2019 r.

   Mistrz          JAGODZIŃSKI ROMAN         

   I w/ce Mistrz   REES GARRY               

   II w/ce Mistrz  MILCZAREK MARIUSZ      

   I przodownik    JARDZIOCH TOMASZ    

   II przodownik   DOMAGAŁA WOJCIECH        

   III przodownik  KONIECZNY WACŁAW          

   IV przodownik   KOZA PAWEŁ                

   V przodownik    HAJDUK ANTONI         

   VI przodownik   PATURAJ CZESŁAW       

  VII przodownik   KISIEL DONATA I JACEK 

 

  • MISTRZOSTWO  KAT. „A”  GOŁĘBI DOROSŁYCH  ODDZIAŁU RZGÓW 2019r.

Mistrz                  Namielski  Józef i Łukasz      

I w/ce Mistrz      Kisiel Donata i Jacek               

 II w/ce Mistrz   Szóstka Wojciech     

              

  • MISTRZOSTWO  KAT. „B”  GOŁĘBI DOROSŁYCH  ODDZIAŁU RZGÓW 2019r.

Mistrz                     Namielski Józef i Łukasz         

 I w/ce Mistrz        Domagała Wojciech                

II w/ce Mistrz        Rewicz Tadeusz                         

  I przodownik        Kisiel Donata i Jacek              

             

  • MISTRZOSTWO  KAT. „C”  GOŁĘBI DOROSŁYCH  ODDZIAŁU RZGÓW 2019r.

Mistrz              Namielski Józef i Łukasz         

I w/ce Mistrz   Szóstka Wojciech                 

II w/ce Mistrz  Kisiel Donata i Jacek    

         

  • MISTRZOSTWO  KAT. „D”  GOŁĘBI DOROSŁYCH  ODDZIAŁU RZGÓW 2019r.

Mistrz                 Namielski Józef i Łukasz       

I w/ce Mistrz     Kisiel Donata i Jacek     

   

  • MISTRZOSTWO  KAT. „MARATON”  GOŁĘBI DOROSŁYCH  ODDZIAŁU RZGÓW  2019r.

Mistrz                Namielski Józef i Łukasz  

I w/ce Mistrz    Kisiel Donata i Jacek    

  

  • Kategoria Super Mistrz Oddziału Rzgów 2019r.

Super Mistrz    Namielski Józef i Łukasz 

I w/ce Mistrz    Kisiel Donata i Jacek     

 

  • Mistrzostwo GMP Oddział Rzgów 2019r.

Mistrz                       Namielski Józef i Łukasz  

I w/ce Mistrz           Kisiel Donata i Jacek       

II w/ce Mistrz          Domagała Wojciech          

I przodownik           Frandzel Dariusz                  

II przodownik          Święcicki Paweł

 

Dziękujemy koledze Pawłowi Święcickiemu za możliwość wspólnego spotkania się w restauracji Rybakówka.

 


Ważne!!! - Odwołanie lotu nr 5 - Grodzisk Wielkopolski


Dodano 28 września 2019 o godz. 09:20

Witam,

ze względu na niespełnione kryterium 500 gołębi, lot nr 5 - Grodzisk Wielkopolski, zaplanowany na dzień 29.09.2019r. zostaje odwołany.


Lot nr 5 - Grodzisk Wielkopolski - zmiana terminu lotu


Dodano 25 września 2019 o godz. 21:58

Witam, z uwagi na prognozowane niekorzystne warunki atmosferyczne, lot nr 5 - Grodzisk Wielkopolski, zostaje przesunięty na niedzielę - 29.09.2019r.

Koszowanie - sobota, 28.09.2019r. od godz. 20.00 w siedzibie Oddziału Rzgów.

Dobry lot!


Lot nr 5 - Grodzisk Wielkopolski


Dodano 23 września 2019 o godz. 20:24

Witam,

lot nr 5 - Grodzisk Wielkopolski odbędzie się dnia 28.09.2019r.

Koszowanie, dla sekcji Czarnocin oraz sekcji Rzgów, odbędzie się w siedzibie Oddziału - Rzgów,     

w piątek, 27.09.2019r. w godz. 20.00-21.30.

Dobry lot!


Informacja o locie nr 4 - 21.09.2019r. zmiana miejsca wypuszczenia


Dodano 19 września 2019 o godz. 21:50

Witam,

po analizie kilometrażu wymaganego do współzawodnictwa lotowego o MP w lotach gołębi młodych, zmienione zostało miejsce wypuszczenia.

Lot nr 4 - 21.09.2019r. - Śrem

Koszowanie dnia 20.09.2019r.

Odjazd kabiny:

- sekcja Czarnocin - godz. 20.30

- sekcja Rzgów - godz. 22.00

 


Informacja o locie nr 4 - Pleszew


Dodano 17 września 2019 o godz. 06:16

Witam,

lot nr 4 - gołębie młode - Pleszew - 21.09.2019r.

koszowanie dnia 20.09.2019r.

Odjazd kabiny:

- sekcja Czarnocin - godz. 20.30

- sekcja Rzgów - godz. 22.00

Dobry lot!


Informacja o planowanych lotach gołębi młodych


Dodano 14 września 2019 o godz. 18:02

Witam,

do niedzieli wieczorem tj. do dnia 15.09.2019r. prosimy o przesyłanie zgłoszeń do prezesów sekcji o udziale w kolejnym locie gołębi młodych (hodowca i liczba gołębi), który zaplanowany został, podczas zebrania Zarządu Oddziału Rzgów, na dzień 21.09/2019r. z miejscowości Pleszew.

Jeżeli nie uzbieramy minimum 500 szt. gołębi loty zostają zakończone.

Kolejnym zaplanowanym lotem byłby lot dnia 28.09.2019r. z miejscowości Śrem.

 


Harmonogram odjazdu kabiny z punktów wkładań poszczególnych Sekcji Oddziału Rzgów na 1,2,3 lot konkursowy - gołębie młode


Dodano 22 sierpnia 2019 o godz. 22:40

Witam,

podaję harmonogram odjazdu kabiny z punktów wkładań poszczególnych sekcji:

Lot nr 1 - Pleszew - 24.08.2019r.

koszowanie dnia 23.08.2019r.

Odjazd kabiny z:

- sekcja Czarnocin - godz. 21.00

- sekcja Borowa - godz. 22.00

- sekcja Rzgów - godz. 23.00

 

Lot nr 2 - Pleszew - 31.08.2019r.

koszowanie dnia 30.08.2019r.

Odjazd kabiny z:

- sekcja Czarnocin - godz. 21.00

- sekcja Borowa - godz. 22.00

- sekcja Rzgów - godz. 23.00

 

Lot nr 3 - Śrem - 07.09.2019r.

koszowanie dnia 06.09.2019r.

Odjazd kabiny z:

- sekcja Borowa - godz. 21.00

- sekcja Czarnocin - godz. 22.00

- sekcja Rzgów - godz. 23.00

 

Dobry lot!


Lot próbny oddziałowy - 20.08.2019r. - Błaszki


Dodano 18 sierpnia 2019 o godz. 14:30

Witam,

lot próbny oddziałowy  odbędzie się we wtorek 20.08.2019r.

Koszowanie - poniedziałek - 19.08.2019r.

Harmonogram odjazdu kabiny:

- sekcja Borowa - odjazd kabiny godz. 21.00

- sekcja Czarnocin - odjazd kabiny godz. 22.00

- sekcja Rzgów - odjazd kabiny godz. 23.00

 

Dobry lot!


Plan lotów gołębi młodych Oddziału Rzgów na 2019r.


Dodano 27 lipca 2019 o godz. 22:23

Witam, podaję plan lotów gołębi młodych na 2019r. :

  • Lot próby oddziałowy: Błaszki - 19.08.2019r. lub 20.08.2019r. (wkładanie na noc)

 

LOTY  KONKURSOWE:

  1. 24.08.2019r. - Pleszew - kategoria A - dystans 119 km
  2. 31.08.2019r. - Pleszew - kategoria A - dystans 119 km
  3. 07.09.2019r. - Śrem - kategoria A - dystans - 173 km
  4. 14.09.2019r. - Grodzisk Wielkopolski - kategoria A - dystans 220 km
  5. 21.09.2019r. - Świebodzin - kategoria A - dystans 285 km

 

PRÓBNE  LOTY  SEKCYJNE - koszowanie na noc:

  •  
  • Łask - sekcja Czarnocin - koszowanie 10.08.2019r., lot 11.08.2019r.
  • Chechło - sekcja Borowa - koszowanie 11.08.2019r. , lot 12.08.2019r.
  • Bałcz - sekcja Rzgów -  koszowanie 12.08.2019r. , lot 13.08.2019r.
  • Bałcz - sekcja Czarnocin - koszowanie 13.08.2019r., lot 14.08.2019r.
  • Bałcz - secja Borowa - koszowanie 14.08.2019r., lot 15.08.2019r. 
  • Męcka Wola - sekcja Rzgów i sekcja Czarnocin (lot wspólny) - koszowanie 15.08.2019r., lot 16.08.2019r.
  • Kotlinki - sekcja Borowa - koszowanie 16.08.2019r., lot 17.08.2019r.

 

Dobry lot!


Spisy gołębi młodych - do pobrania


Dodano 25 lipca 2019 o godz. 11:07

Witam, w zakładce dokumenty - druki, do pobrania są wzory spisów gołębi młodych i młodych derby.


Informacja o spisie gołębi młodych 2019


Dodano 22 lipca 2019 o godz. 22:53

    Zarząd Oddziału Rzgów informuje hodowców, iż spisy gołębi młodych należy złożyć w całości   w dwóch egzemplarzach do Prezesów sekcji najpóźniej do dnia 31.07.2019r. (Prezesi następnie przekazują spisy do Sekretarza Oddziału).

     Spisy gołębi młodych składamy wraz z ustaloną wcześniej opłatą od gołębia oraz dodatkowo muszą być podstemplowane przez lekarza weterynarii.

Do spisów należy przedstawić do wglądu karty własności na gołębie z innego oddziału.

      Zarząd przypomina o obowiązku posiadania numeru telefonu hodowcy umieszczony na nodze gołębia.

Hodowca biorący udział we współzawodnictwie o Mistrzostwo Olimpijskie Polski w lotach gołębi młodych, składa w dwóch egzemplarzach spis gołębi obejmujący 15 szt. zaobrączkowanych obrączką rodową olimpijską "Derby" do dnia 31.07.2019r.

 

Przykładowy zapis obrączek "Derby" w zegarach ESK:

  • Tauris

PL-19-123456 dla 6 znakowej obrączki

L-19-1234567 dla 7 znakowej obrączki

  • Benzing:

PL-00-19-123456 dla 6 znakowej obrączki

PL-19-123456 dla 6 znakowej obrączki

PL-00-19-1234567 dla 7 znakowej obrączki

PL-19-1234567 dla 7 znakowej obrączki

  • Unikon:

PD-19-0123456  dla 6 znakowej obrączki

PD-19-1234567 dla 7 znakowej obrączki

  • Bricon:

PL-DE-19-123456 dla 6 znakowej obrączki

PLDE-19-1234567 dla 7 znakowej obrączki

  • Vision:

PD-19-0123456 dla 6 znakowej obrączki

PD-19-1234567 dla 7 znakowej obrączki

  • Tipes:

PL-2019-123456 dla 6 znakowej obrączki

PL-2019-1234567 dla 7 znakowej obrączki

  • Mega

PL19-0123456 dla 6 znakowej obrączki

PL19-1234567 dla 7 znakowej obrączki

  • AMC:

PL-19-0123456 dla 6 znakowej obrączki

PL-19-1234567 dla 7 znakowej obrączki

 


Lot nr 13 - Burg IV - 21.07.2019r.


Dodano 19 lipca 2019 o godz. 23:24

Harmonogram odjazdu kabiny z punktów wkładań poszczególnych Sekcji Oddziału Rzgów na 13 lot konkursowy:

 

  1.  Lot  BURG IV – 21.07.2019r.

wkładanie - 20.07.2019r.

  • odjazd kabiny sekcja Borowa - godz. 11.00;
  • odjazd kabiny sekcja Rzgów - godz. 12.00.

 

UWAGA!!!

  • Sekcja Czarnocin koszuje gołębie na punkcie wkładań Oddziału Rzgów;
  • Gołębie na lot koszujemy w ilości 15 sztuk na jeden kosz.

 


Informacja dotycząca lotu nr 12 - Minden II


Dodano 10 lipca 2019 o godz. 21:06

Witam,

ze względu na prognozowane opady deszczu na sobotę, Zarząd Okręgu Łódź podjął decyzję o przełożeniu lotu MINDEN II na dzień 14.07.2019r. (tj. niedziela).

Harmonogram odjazdu kabiny z punktów wkładań poszczególnych Sekcji Oddziału Rzgów na lot MINDEN II - Maraton

MINDEN II  - 14.07.2019r.

koszowanie -12.07.2019r. (piątek) :

- odjazd kabiny Sekcja Czarnocin - godz. 19.00

- odjazd kabiny Sekcja Borowa - godz. 20.00

- odjazd kabiny Sekcja Rzgów - godz. 21.00

Uwaga:

Gołębie na lot koszujemy w ilości 15 sztuk na jeden kosz.


Lot nr 11 - Kowalów IV - 06.07.2019r.


Dodano 4 lipca 2019 o godz. 08:45

 

Harmonogram odjazdu kabiny z punktów wkładań poszczególnych Sekcji Oddziału Rzgów na lot Kowalów IV:

Lot nr 11 -  Kowalów IV – 06.07.2019r.

wkładanie - 05.07.2019r. (tj. piątek)

  • odjazd kabiny sekcja Czarnocin - godz. 17.30;
  • odjazd kabiny sekcja Borowa - godz. 18.30;
  • odjazd kabiny sekcja Rzgów - godz. 19.30

 

UWAGA:

Gołębie na lot koszujemy w ilości 16 sztuk na jeden kosz.


Ważna informacja dotycząca lotu nr 10


Dodano 27 czerwca 2019 o godz. 23:45

Witam serdecznie, 

Zarząd Oddziału Rzgów podjął decyzję o zmianie terminu i miejsca lotu nr 10.

Lot nr 10 - Kowalów III - 29.06.2019r.

Koszowanie dnia 28.06.2019r. (piątek).

Odjazdy kabiny:

- Sekcja Borowa - godz. 17.30

- Sekcja Czarnocin - godz. 18.30

- Sekcja Rzgów - godz. 19.30

Dobry lot!


Nagroda dla hodowcy z 10 lotu:-)


Dodano 19 czerwca 2019 o godz. 22:49

Witam,

Firma Naturalis produkująca naturalne, wysokiej jakości produkty dla gołębi pocztowych ufunduje - zestaw pierzeniowy - o wartości 175 zł, dla właściciela gołębia, który w 10 locie gołębi dorosłych zajmie ... 100 miejsce na liście Oddziału Rzgów!

Nagroda będzie do odebrania w sklepie "Qbalotnik" ul.Ks. Piotra Skargi 12 lok. 10A, 93-036 Łódź

Dobry Lot!


Lot nr 9 - Minden I - 22.06.2019r.


Dodano 19 czerwca 2019 o godz. 21:25

Witam,

podaję harmonogram odjazdu kabiny z punktów wkładań poszczególnych Sekcji Oddziału Rzgów:

Koszowanie - 20.06.2019r. (czwartek)

Odjazd kabiny:

- Sekcja Czarnocin - godz. 19.00

- Sekcja Borowa - godz. 20.00

- Sekcja Rzgów - godz. 21.00

 

Gołębie na maraton koszujemy w ilości 17 sztuk na jeden kosz.

Dobry Lot!


Ważna informacja - lot nr 8 Kowalów - zmiana godziny odjazdu kabin


Dodano 10 czerwca 2019 o godz. 19:32

Witam, podaję aktualne godziny odjazdu kabin na lot nr 8 Kowalów II - 15.06.2019r.

 

koszowanie - 14.06.2019r. (piątek)

- odjazd kabiny Sekcja Borowa - godz. 18.00

- odjazd kabiny Sekcja Czarnocin - godz. 19.00

- odjazd kabiny Sekcja Rzgów - godz. 20.00

 

Pozdrawiam, Dobry Lot!


Ważna informacja - kategoria GMP


Dodano 14 maja 2019 o godz. 11:06

Uwaga Hodowcy!

Przypominam, że loty od nr 4 tj. Kowalów I , będą zaliczane do kategorii GMP.

Typujemy pierwszych dziesięć gołębi wkładanych na lot do w/w kategorii (pierwszych pięć gołębi włożonych na lot liczy się również do kategorii Intermistrzostwa)

Wiceprezes ds organizacji lotów  Krzysztof Gumola



Poprzednia  Następna

Strona: 1 z 4